Parfümde Kalite Kontrol Nedir ve Neden Önemlidir?


Parfümde Kalite Kontrol Nedir ve Neden Önemlidir?

İçinde parfümlerin yer aldığı kozmetik ürünler, halk sağlığını korumak amacıyla çok ciddi yönetmeliklerle kalite kontrol süreçlerine tabi tutulur. Kullanılan hammaddelerden tutun üretim koşullarının kalitesine kadar her adımda çok ciddi standartlara uyulması gerekir.

Loris Parfüm olarak bu standartları titizlikle uygulamayı ve satışa sunduğumuz her ürünün tüketici sağlığı başta olmak üzere yönetmeliklerle belirlenen beklentilere uygun olmasını gündemimizin ilk maddesi olarak uyguluyoruz.

Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerindeki 600’e yakın mağazamızda her yıl milyonlarca parfüm, kişisel bakım ürünü, oda kokusu, araç kokusu, deodorant ve kolonyalarımız tüketiciyle buluşuyor. Ürünlerimizin sadece çok güzel kokması veya çok kalıcı olmasından öte tüketicilerin ve çevrenin sağlığı için uyumlu olması da önem taşıyor.

Hammadde kalitesi

Marka olarak, her an yenilenen parfüm koleksiyonumuz ve giderek zenginleşen ürün yelpazemiz ile başta Avrupa kıtası olmak üzere birçok kıtaya ihracat yapma başarısını gösteriyoruz. Şu anda Loris Parfüm, Türkiye dışında X ülkedeki mağazalarıyla tüketiciye kaliteli ürünler ulaştırdığı bir operasyon yürütüyor.

Sağlık Bakanlığı izinlerine tabi olarak gerçekleştirilen üretimimiz ISO 22716:2007 GMP (İyi Üretim Uygulamaları) ile hijyen ve kaliteden asla ödün vermeden ithal esansları IFRA’ya (Uluslararası Esans Birliği’ne uygun standartlarda) uygun bir şekilde hazırlanıp, tam donanımlı laboratuvarında organoleptik, fiziksel ve kimyasal testlerden (Saflık Testi GC_MS Cihazı) geçirilerek satışa sunuluyor. Müşteri Memnuniyeti ISO 10002:2004 Kalite Standardı’na göre geri dönüşler büyük titizlikle inceleniyor ve raporlanıyor.

IFRA standardı nedir?

Uluslararası koku endüstrisi, parfümün hayatın güvenli ve önemli bir parçası olma vizyonuyla kokunun güvenli kullanımını yönetmek için bir sistem geliştirdi: IFRA Standartları. Uluslararası Esans Birliği (International Fragrance Association)’ın belirlediği ve marka parfüm üretiminde büyük önemi olan IFRA belgesi, Esans Uygunluk Belgesi olarak da adlandırılır. Bu belge ile parfümlerin içerisinde bulunan ve koku veren tüm hammaddelerin kalite standartları belirlenir. Standartlara uymayan ürünler belgelenmez ve Uluslararası Esans Birliği’nden onay alamaz. Loris olarak üretimde kullandığımız tüm esans ve hammaddelerin IFRA Standartları’na uygunluğu ile gurur duyuyoruz.

Avrupa Birliği Standartları

Loris Parfüm’ün en hızlı büyüdüğü coğrafyalardan biri olan Avrupa’da, ithal edilen ürünlerin Avrupa Birliği standartlarına uygunluğu titizlikle gözetilen bir konudur. Hassas ve alerjen bir cildiniz yoksa parfümlerimizi ve ürünlerimizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üretimde yakaladığımız kalite sayesinde, hemen her kıtada yüzlerce satış noktasına ihracat gerçekleştiriyor, yurt dışı mağazalarımızla da hizmet veriyoruz. İhracatta yakaladığımız bu başarı, özellikle Avrupa Birliği ülkeleri gibi yüksek standart bekleyen ülkeler için üretim kalitemizin de bir göstergesidir. Loris Parfüm’de üretilen her bir ürünün standardı aynıdır. Yurt içinde veya yurt dışında satın alacağınız parfümler birbirinin aynıdır ve yüksek standartlarda üretilmiştir. Gönül rahatlığı ile satın alabilir, kullanabilir ve hediye de edebilirsiniz.

Kalite kontrol neden önemli?

Loris Parfüm olarak genel merkez ve mağazalarımızda 1000’i aşkın kişiye istihdam sağlıyor ve milyonlarca insana dokunuyoruz. 2018 yılı itibariyle ARGE faaliyetlerine de ağırlık vererek, INOLab markası adı altında ürün geliştirme faaliyetlerimize hız kazandırdık. Çok kısa bir süre içinde Gebze’deki kuruma ait dev üretim alanımızda faaliyetlerimizi geliştirerek sürdüreceğiz.

•Bu sistemin sürdürülebilirliğinin müşterilerimizin memnuniyetine ve oluşturduğumuz faydaya bağlı olduğunu biliyoruz.

•Sahte parfüm üretimiyle mücadele konusundaki hassasiyetimiz tüketicilere yönelik sürekli farkındalık çalışmalarımızı yürütüyoruz.

•Başta bayilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza değer katmak üzere kalite kontrol standartlarına titizlikle uymayı taahhüt ediyoruz.

• Loris Parfüm olarak bizi dünyanın en büyük şehirlerine taşıyan kalitemiz markamızı benzerlerinden ayıran büyük bir farktır.